لباس نوزادی

لباس های مناسب نوزادی دخترانه در زمستان

baby girl clothes

با فرا رسیدن فصل زمستان و سردی هوا، خرید لباس نوزادی زمستانه خیلی ضروری می شود. نوزادان و کودکان نوپا تحمل سرمای زمستان را ندارند. بدنشان بسیار ضعیف و حساس است. بنابراین در برابر سرمای زمستان نسبت به بزرگسالان آسیب پذیرترند. پوشاندن لباس بچگانه در زمستان فقط این نیست که یک ست زمستانه لباس نوزادی تهیه کنید و هر وقت هوا سرد شد از آن استفاده کنید. در حقیقت خرید ست زمستانه لباس نوزادی نیاز به برنامه ریزی و توجه ویژه به ویژه به جنس لباس، کیفیت لباس،  قسمت دست ها، صورت و پاهای سرد نوزاد دارد. بهترین راهکار این است که قبل از خرید ست زمستانه لباس نوزادی بدانید که چه نوع ست لباس زمستانه ای برای نوزادتان بهتر استT آنها را امتحان کنید تا زمانی که می خواهید نوزادتان را بیرون ببرید فرزند دلبندتان احساس راحتی داشته باشد.

نمی توان گفت که در فصل زمستان من نوزادم را بیرون نخواهم برد چون هوا سرد است ! چه برای یک پیاده روی باشد، خرید از یک مغازه، انتظار طولانی مدت برای حمل و نقل عمومی مثل ایستگاه مترو یا تاکسی و … نیاز به لباس گرم و مناسب خواهید داشت. به هر حال به قول اسکاندیناوی ها ” چیزی به اسم هوای بد وجود ندارد فقط لباستان مناسب نیست!” آنها می دانند برای فصل زمستان دقیقا باید چه لباسی را بپوشند چون بارها مدل های مختلف لباس زمستانه را امتحان کرده اند.

لباس های مناسب نوزادی دخترانه در زمستان

کلید طلایی لباس مناسب نوزاد  برای پاییز و زمستان لایه لایه بودن لباس هاست. لایه ها عایق سرمای عالی هستند. به عنوان مثال می توان یک پیراهن نازک بعنوان لایه زیرین، بعد شلوار و پیراهن آستین بلند و در لایه آخر یک کاپشن، گرمکن یا پیراهن بافتنی نوزادی، یک سویشرت  و هودی دخترانه، سرهمی پتویی اسپرت برند لوپیلو و … شروع کرد. پاها را نباید فراموش کنید که با جوراب پوشانده شود یا لباس سرهمی جوراب دار استفاده شود.

استفاده از ست سرهمی فوق العاده گرم برند لوپیلو همراه با جوراب و دستکش زمستانه انتخاب هوشمندانه ای است. این سرهمی یکی از پرطرفدارترین لباس های نوزادی دخترانه مخصوص فصل زمستان است.

همیشه لباس هایی را انتخاب کنید که بتواند از دست ها، پاها و بدن نوزادتان بخوبی در برابر سرما محافظت کند. همیشه دستکش، کلاه و کفش داشته باشید. هر کودک در فصل زمستان به کلاه نیاز دارد. نوزادان از این قاعده مستثنی نیستند. اگر قبل از اینکه فصل زمستان فرا برسد کمی وقت بگذارید و لباس مناسب تهیه کنید فصل زمستان برای نوزادتان سخت نخواهد بود. کمی وقت گذاشتن برای گرم کردن ماشین هم می تواند به گرم نگه داشتن نوزادان کمک کند اما پتوها کاملا ضروری هستند. همیشه یک پتو با خود داشته باشید تا در صورت نیاز به لایه اضافی بتوانید از آن استفاده کنید. یا از سرهمی پتویی استفاده کنید. در صورت بروز تصادف در جاده یخ زده همراه داشتن سرهمی پتویی نوزاد، کلاه، دستکش و کفش زمستانی می تواند خیلی به گرم نگه داشتن نوزادتان کمک کند.

نکات لباس نوزاد برای هوای سرد

هنگام بیرون رفتن از خانه، لباس را به صورت لایه لایه بپوشانید که شامل پیراهن های آستین بلند و ژاکت است. جوراب را فراموش نکنید. نوزادان بیشتر گرمای بدن خود را از طریق دست ها از دست می دهند پس حتما بفکر تهیه دستکش باشید. حتما از کلاه برای گرم نگه داشتن سر نوزاد استفاده کنید. هنگام مسافرت قبل از حرکت کمی وقت بگذارید تا ماشین گرم شود.

لباس های زمستانه مناسب برای سلامت و ایمنی را تهیه کنید، اگر پوشش نوزاد بد باشد و نوزاد بلرزد نشان می دهد که وقت رفتن به داخل خانه است. لرزیدن نوزاد در فصل سرد زمستان نباید به خاطر پوشیدن لباس نازک باشد. این می تواند یک وضعیت خطرناک باشد. نوزاد باید از کالری دریافتی خود برای رشدش استفاده کند نه برای اینکه سعی کند دمای بدن خود را بالا ببرد. بنابراین باید لباس نوزادی مناسبی را برای فصل زمستان تهیه کنید.

اگر پوست در معرض هوای بسیار سرد قرار داشته باشد اکثر اوقات انگشتان دست ها، پاها، گوش و بینی سرمازدگی رخ می دهد. اگر می بینید پوست بسیار رنگ پریده و سرد است فورا باید فرزند خود را به داخل منزل ببرید. به طور کلی کلید راحتی در زمستان این است که به خاطر داشته باشید که بدانید از چه لباسی باید استفاده کنید. اگر جنس لباس مناسب نباشد لایه لایه پوشاندن نوزاد فایده ای نخواهد داشت.

پنج ست لباس نوزادی زمستانه

 

1-ست کاپشن و شلوار نوزادی

کاپشن نوزاد در مدل های مختلفی طراحی می شود مثل سرهمی نوزادی  یا معمولی. در صورت امکان بهتر است که هر دو مدل را در کمد لباس نوزادتان داشته باشید. در این صورت در هنگام نیاز می توانید از هر کدام که بخواهید استفاده کنید.

کاپشن های نوزادی سرهمی طرح های جذاب و با نمکی دارند. برای نوزادان بهتر است کاپشن های سرهمی استفاده کنید. اگر می خواهید نوزادتان را بیرون ببرید سرهمی نوزادی می توان بدن نوزادتان را گرم تر نگه دارد.

در هنگام انتخاب لباس های مناسب نوزادی دخترانه کاپشنی با رنگ روشن و شاد برای فرزندتان تهیه کنید. زیرا رنگ های روشن تاثیر مثبتی روی نوزادتان خواهد داشت. اگر می خواهید فرزندتان استایل خاصی داشته باشد می توانید ست کاپشن، شلوار و کلاه نوزادی را امتحان کنید.

2-ست هودی و شلوار نوزادی

در فصل زمستان نمی توان همیشه از کاپشن  استفاده کرد. ست هودی و شلوار نوزادی راه حلی سریع و آسان برای داشتن یک ست زمستانه لباس نوزادی با استایل نوزادی شیک ، سبک و راحت است. نه تنها نوزادتان را گرم نگه می دارد بلکه نوزادتان را شیک و خوش استایل نشان می دهد.

هودی نوزادی از مهمترین لباس های مناسب نوزادی دخترانه است که در گرم نگه داشتن نوزاد تاثیر زیادی دارد. هودی یا سویشرت نوزادی را می توانید با یک پیراهن سفید با یقه ساده، یک ژاکت یا شلوار توکرکی به سادگی ست کنید.

3-ست سرهمی جورابدار و کلاه نوزادی

نیازی نیست که تمام لباس های مناسب نوزادی دخترانه ای که تهیه می کنید ضخیم باشند. گاهی اوقات انتخاب یک سرهمی جورابدار نوزادی و کلاه می تواند استایل زمستانه شیک و جذابی برای نوزادتان باشد. به دلیل حساس بودن بدن نوزاد سعی کنید در انتخاب جنس لباس نوزاد قبل از خرید توجه کنید.

4-ست بلوز آستین بلند و شلوار گرم توکرکی

شلوار توکرکی و بلوز آستین بلند از مهمترین و پرکاربردترین لباس های مناسب نوزادی دخترانه هستند. هم در داخل منزل و هم در خارج از منزل می توان استفاده کرد. شلوارهای توکرکی دولایه هستند. لایه بیرونی از پنبه و پلی آستر بوده و سبک است. کرک های پشمی یا مصنوعی نیز در لایه زیر قرار دارند.

شلوار توکرکی گرم و نرم است. به دلیل پنبه و ویسکوزی که در ان به کار رفته هیچ نوع حساسیتی برای پوست نوزادتان ایجاد نمی کند. شلوار توکرکی لوپیلو از بهترین شلوارهای گرم و توکرکی هستند. به دلیل استفاده از پنبه طبیعی و ارگانیک ضد حساسیت می باشند. پارچه هایی که از الیافت ارگانیک ساخته شده باشند  مناسب ترین نوع پارچه برای نوزادان هستند. از طرف دیگر الیاف پلی استر موجود در این شلوار گرمکن توکرکی سبب دوام و استحکام بالایی برخوردارند.

5-ست بلوز، شلوار و کلاه بافت نوزادی

خیلی از مادران دوست دارند نوزادشان ست زمستانه لباس نوزادی بافتنی بپوشد. بسیاری از مادران ترجیح می دهند خودشان ست زمستانه لباس نوزادی ببافند. مدل کلاه و دستکش بافتنی نوزاد نیز دارای طرح های شیک و جذابی است. برای نوزادتان مدل های شیک، فانتزی با رنگ های شاد و روشن را انتخاب کنید. کلاه های ، دستکش و بلوز بافتنی برای جلوگیری از سرماخوردگی نوزاد بسیار مناسب هستند.

علاوه بر این می توانید از فروشگاه هپی پوش که یک فروشگاه لباس نوزاد، کودک و نوجوان است انواع مختلف ست زمستانه لباس نوزادی جدید را خریداری کنید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *